ELED-30-24DP2 DALI Dimmable LED Driver 30W 24V
Order Code: ELED-30-24DP2
Delivery Time: 1-2 days
Original price
Got a question about this product? Get in Touch
Having trouble finding what you're looking for?
We can source most electrical products.
Contact us, we're here to help.
Ecopac ELED-30-24DP2 DALI Dimmable, constant voltage LED driver.
• Constant voltage/ PWM Output (NFC regulation)
• DALI & Push dimming function (0-100%)
• AC input: 100-277VAC
• Built-in active PFC function
• Efficiency up to 83%
• Protections: Short circuit/ Over load/Over temperature
• Cooling by free air convection
• IP20 design for indoor installation.
• Suitable for intelligent LED lighting
More Information
Brand Ecopac Power
Output Wattage (W) 30
Output Voltage 24V
IP Rating IP20 Non Waterproof
Dimmable (Type) DALI, Push Dimming
Dimensions 171.5 x 54 x 20 mm
EMC Standards Compliance to EN55015, EN61000-3-2, EN61000-3-3 (≥60% load)
Input Voltage 100~277VAC
Safety Standards EN61347-1, EN61347-2-13, EN62493, IP20 , UL8750 (US)
Output Voltage Options Single
Working Temperature -40~+60°C