EIP012C0250LSDIL - Eaglerise Constant Current LED Driver 12W - 250mA - DISCONTINUED
Order Code: EIP012C0250LSDIL
Delivery Time: 3-5 days
Sold out
Original price
Got a question about this product? Get in Touch
Having trouble finding what you're looking for?
We can source most electrical products.
Contact us, we're here to help.
More Information Manufacturer Eaglerise Output Wattage (W) 12 Output Current 250mA Dimmable (Type) Triac Leading edge & Trailing edge Output Voltage Range (V) 23~35 DC Output Adjustment No EMC Standards EN55015; EN61000-3-2 Class C; EN61000-3-3, EN61547; EN61000-4-2 – Performance Criteria B; EN61000-4-5 – 1000V; Performance Criteria C Input Voltage 220-240VAC Safety Standards EN61347-1, EN61347-2-13 Output Voltage Options Single Working Temperature -10~+50°C PDF Datasheet EIP012.pdf