ELED-10-C100/450DP2 Dali
Order Code: ELED-10-C100/450
Delivery Time: 3-5 days
Original price
Got a question about this product? Get in Touch
Having trouble finding what you're looking for?
We can source most electrical products.
Contact us, we're here to help.
ELED-10-C100/450DP2 Features:
10W DALI2 and Push Dimming Multiple-Stage Output Current LED Drive
Features:
• Constant Current mode output with multiple levels selectable by dip switch
• DALI 2 dimming function (IEC62386)
• AC input: 100-277VAC
• Built-in active PFC function
• Efficiency up to 79%
• Protections: Short circuit/ Over load/Over temperature
• Cooling by free air convection
• Suitable for intelligent LED lighting
Wattage 10 10 10 10 10 8.4 6.3 4.2
Input Voltage 100~277VAC 100~277VAC 100~277VAC 100~277VAC 100~277VAC 100~277VAC 100~277VAC 100~277VAC
Output Current 450mA 400mA 350mA 300mA 250mA 200mA 150mA 100mA
Output Voltage 3~22 3~25 3~29 3~33 3~40 3~42 3~42 3~42
Dimensions 135 x 30x 20 mm 135 x 30x 20 mm 135 x 30x 20 mm 135 x 30x 20 mm 135 x 30x 20 mm 135 x 30x 20 mm 135 x 30x 20 mm 135 x 30x 20 mm
Working Temperature -40~60°C
Safety Standards EN61347-1, EN61347-2-13, UL8750
EMC Standards Compliance to EN55015, EN61000-3-2,3 (≥50% load), FCC Part 15B