Knightsbridge LEDF24CCT Flex LED 24V IP20 CCT Colour Temperature Adjustable - 5 metres
Order Code: LEDF24CCT
Delivery Time: 3-5 days
Original price
Got a question about this product? Get in Touch
Having trouble finding what you're looking for?
We can source most electrical products.
Contact us, we're here to help.
24V IP20 LED flex colour temperature adjustable, 5 metres
  • 60 x 5050 SMD LEDs per metre
  • 12W per metre
  • Dual colour chip - 3000K to 6000K
  • Supplied with 3M self-adhesive tape
  • Requires 24V constant voltage driver
  • Range of connectors and accessories available
  • Requires LEDFR2 or LEDFR8 remote and control unit (not supplied)
  • CCT changing modes when used with LEDFR2 or LEDFR8
Can be cut as required, at 83mm intervals